Jak urządzić swój salon: Przewodnik krok po krokuSalon to często serce domu, niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, czy rozległa rezydencja na przedmieściach. Chociaż możemy spędzać więcej czasu w naszych sypialniach niż gdziekolwiek indziej, salon jest miejscem, gdzie wszyscy spędzamy czas z przyjaciółmi, oglądamy filmy i pijemy drinki po pracy. Jest to również jedna z najczęstszych przestrzeni dla kupujących dom do wyszukiwania na listach nieruchomości. Nic więc dziwnego, że projektanci wnętrz i budowniczowie często postrzegają pokoje dzienne jako okazję do zaprezentowania swojego unikalnego stylu i umiejętności projektowania. Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać swój dom, czy po prostu chcesz, aby Twoja przestrzeń życiowa poczuła się bardziej jak w domu, istnieje wiele wspaniałych wskazówek, jak udekorować swój salon. Czytaj dalej, aby poznać kilka porad ekspertów!

Temat przewodni

Podczas gdy każdy pokój w twoim domu powinien odzwierciedlać twoją osobowość i smak, pokój dzienny jest jednym z pomieszczeń, które może skorzystać z określonego tematu. Salon powinien odzwierciedlać to, kim jesteś jako osoba, ale często jest centralnym punktem domu. Jeżeli ono dekoruje z konsekwentnym tematem, reszta domu naturalnie spadnie w miejsce. Posiadanie tematu dla Twojego salonu pomoże Ci również przy podejmowaniu decyzji o meblach, akcesoriach i elementach wystroju. Na przykład, jeśli dekorujesz swój salon w motywach inspirowanych kulturą azjatycką, spróbuj kupić tradycyjny chiński dywan lub stolik kawowy w stylu japońskim. Z kolei jeśli kochasz kulturę zachodnią, nie bój się pokazać jej w swoim salonie. Nie musisz wybierać jednego lub drugiego. Upewnij się tylko, że wszystko jest związane z Tobą i Twoim osobistym stylem!

Narożnik z funkcją spania

Kiedy szukasz wygodnego i stylowego wypoczynku, będziesz chciał się upewnić, że bierzesz pod uwagę liczbę osób, które będą z niej korzystać. Jeśli planujesz mieć wiele osób korzystających z salonu , narożnik z funkcją spania to idealny pomysł! Jeśli szukasz czegoś, co jest zarówno wygodne, jak i funkcjonalne, to ten narożnik z wbudowanymi siedzeniami będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem. Łączy ona zalety zarówno pojedynczych, jak i podwójnych sof, oferując jednocześnie bardziej komfortowy i przestronny obszar do siedzenia. Jeśli szukasz czegoś małego i kompaktowego, co może zmieścić się w dowolnym miejscu w domu, to narożnik z funkcją spania jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

Dodaj kolor i teksturę

Podczas gdy minimalistyczny salon z prostą i czystą estetyką projektu może z pewnością być piękny i funkcjonalny, może również sprawić, że pokój poczuje się zimny i niezachęcający. Aby Twój salon czuł się bardziej przytulny i zachęcający, spróbuj dodać kolor i teksturę do pokoju. Zacznij od sofy w odważnym kolorze, takim jak czerwony lub pomarańczowy. Możesz również rozważyć wzorzystą tkaninę dla rozprysku koloru. Nie bój się używać innych odważnych i jasnych elementów w całym pokoju. Użycie różnych faktur, w tym tkanin, metali, drewna i kamieni, może sprawić, że pokój będzie bardziej trójwymiarowy, ciepły i zachęcający. Możesz również użyć przedmiotów dekoracyjnych, takich jak rośliny i półki na książki, aby rozbić wizualną przestrzeń i dodać kolor i teksturę do pokoju.

 

Autor